Snajperka.

Dział do zadawania pytań.

Moderator: Żandarmeria forumowa

Snajperka.

Postby Chitos13 » 07 May 2011, 08:56

Witam, na początku chciałem się przedstawić : Jestem Michał, mam 17lat - od 14 roku życia bawie się w asg ale nie brałem udział w jakiś większych akcjach itd. Posiadam cm.028 i mpa1 od cymy. Teraz chciałem zainwestować w snajperke - tak dla postrzelania rekreacyjnie (wiatrówka nie wchodzi w gre)

i wybrałem coś takiego :

APS L96A1 Sniper Set OD
ze zbrojowni

Co sądzicie o tej snajperce ? Opinie ma 5/5, i podobno z 80m idzie trafić w zarys postaci
Co w niej ew. można wymienić ? Komorę hop up ? lube prec dokupić ? Jak tak, to możecie mi podać jakie ? Bo na prawdę nie siedze w tym aż tak bardzo i nie orientuje się jaki sprzęt jest w miarę dobry. Wiem że za 600zł nie kupie dobrej snajperki - ale chodzi mi o postrzelanie do puszek - czasami jakieś sparingi z kumplami, ale ich bronie nie mają więcej jak 300fps, z moją mp5 ich kosiłem, a z cm.028 nie pozwalali mi grać :zly: A tą snajpą myśle że z 40-60m spokojnie ich zdejmę.

A jak z częściami do tuningu tej broni ? są dostępne czy nie za bardzo ?
Chitos13

Re: Snajperka.

Postby AKM » 07 May 2011, 10:28

Mam takie L96. Są zestawy tuningowe, ale dokupienie gumki hopa graniczy z cudem. A stockowa może się trafić taka, że w nic nie trafisz i z 20 metrów. Anyway, tanie snajperki są powszechnie odradzane nie bez powodu. Dostarczy Ci to więcej frustracji niż zabawy. Jak nie pozwalają grać z cymowym kałaszem, co ma 360 fps, to może przyjdź na jakąś normalną strzelankę? Unikniesz wydania paru stów na coś, czego skuteczność będzie niemal równa zeru. 80m to bullshit, chwyt marketingowy.
Jak na strzelanie do puszek, CM.028 absolutnie wystarczy (jak chcesz, żeby było celniejsze, wstaw hopa i preckę). Nie ma powodu, żeby kupować do tego celu kolejną, dość kijową replikę.
If you see the flash... It's already too late!
AKM

Postby ogurki » 07 May 2011, 10:43

Jak już koniecznie chcesz snajperkę to weź lepiej SWD od A&K w stocku ma ok 500 FPS i spokojnie na 40-50m jak potrenujesz będziesz kolegów trafiał. A i tunning jest łatwiejszy (i tańszy) niż w przypadku sprzętu, który wybrałeś.
ogurki

Postby Chitos13 » 07 May 2011, 10:47

Oki ;-) dzięki serdeczne ;-)

To ja zamówie te swd od a&k
A jakie części zamówić ? Lufe prec ? komore hop-up ? Dam to rady sam zamontować, czy zadzwonić do tech ze zbrojowni i poprosić o montaż tego ? A jaka luneta do tego ? ta za 120zł może być?

a kulki do tego 0,23g czy +0,30g ?
Chitos13

Postby ogurki » 07 May 2011, 11:13

Co do tunningu wźięte z WMASG.pl
Tuning mocowy:
-m170 guardera (sprężyna)
-lufa prometheus 590mm 6,03
-gumka SYSTEMA ENERGY

627fps +/-2fps
==================================
-m175 GFC (sprężyna)
-lufa MadBull 650mm 6,03 black phyton
-gumka SYSTEMA

578fps +/-3fps

Sam po wymianie gumki tylko na silikonowego guardera używam 0.30g i jestem zadowolony. Aczkolwiek nie sprawdzałem jak zachowuje się na nieco lżejszych.

Polecam lekturę tego wątku na WMASG.plhttp://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/71098-swd-ak/
ogurki

Postby maniek777445 » 07 May 2011, 19:52

Ludzie to co wy tu piszecie to jest masakra zastanówcie się 500 fps w stocku ! ? . I to za taką śmieszną sumę ? Ja w moją emkę g&p żeby się nie rozleciała i miała 450 fps wrzuciłem 2 koła a co dopiero 500 fps. "Snajperka" nie ma sensu jeżeli w kieszeni nie macie 4000zł to nawet nie pytajcie .

Ogurki trzymałeś kiedyś w ręku 630 fps ? Bo wątpię na całą Polskę jest tak mało takich replik , że to na palcach policzysz . Tuning mocowy to nie wszystko doszczelnianie itd nie zapomnij o dostępności kulek o takiej wadze , a po za tym będzie się będziesz latał na serwis tak często , że szkoda gadac. Kup jakiegoś elektryka a wy nie pierdzielcie tutaj głupot jak się nie znacie .

A tak po za tym za 410zł na taiwanie masz kałasza od cymy ( trzymałem w ręku strzelałem ) który strzela pięknię jak za tą cenę i wkonanie jest dobre. A tą twoją "snajperke" przegoni 2 razy
kamilek
maniek777445

Postby Caep » 07 May 2011, 20:57

Z działu broń i wyposażenie.

maniek777445 wrote:Woli pobiegac z karabinem i sie postrzelac a wiec nie sugeruj innych propozycji ja nie mam 16 lat i sie strzelam i nikt nie ma zadnych problemow by namniej u mnie w Lodzi .

Mógłbyś zatem wyjaśnić, czemu nie mając najwyraźniej po raz kolejny zielonego pojęcia o temacie, znowu plujesz jadem? Nie da się kupić tanio repliki snajperskiej, dlatego że nie da się w prosty i tani sposób zapewnić widocznej przewagi zasięgu. Zablokuj selektor ognia i a z większości nowych cym wyciągniesz bezstresowe 500 fps tylko przy zmianie sprężyny. A większość tych niedrogich snajperek stockowo ma ok 500 fps. Poprzeglądaj oferty i wtedy się odzywaj. Przykro mi, ale w końcu mnie nerwy poniosły - jak nowi mają konkretne pytania, zadają je grzecznie, w odpowiednim dziale a Ty potrafisz odpowiedzieć np tak:

gowno jak mozna byc takim idiota i zakladac taki temat ? G&P to najlepsze repliki ... google nie bola debilu

Czy aż tak Cię boli, że kolega ma te 17 lat i w większości imprez może brać już udział, a Ty jeszcze nie?

Kończąc off top. Zdecydowanie zgadzam się z Ogurkim. Części zamienne do SWD są znacznie lepiej dostępne. Wcześniej jednak poważnie pogadaj z kumplami, czy wyrażą zgodę na takie strzelanie - jeśli używają słabych replik, a Ty wyskoczysz z 500 fps'ami, mogą wyniknąć kwasy. A gdyby Ci nie pozwolili ze sobą grać, a jeszcze nie bierzesz udziału 'w większych akcjach' to do momentu kiedy nie zaczniesz kilka stów utopisz.
Caep

Postby lukus » 07 May 2011, 21:37

Maniek jest przecież fachowcem :), sam zadaje dziwne pytanie ale ok.
2 dni temu Mańka G&P było na allegro i pisał, że ma 410 fpsów, a dziś już ma 450. Przestań fantazjować....
Forum jest po to aby się czegoś dowiedzieć, a nie srać żarem.
Sorry ale też mam dość tego typu wypowiedzi.
lukus

Postby ogurki » 07 May 2011, 21:57

Z zasady nie karmię troli ale cóż : http://www.taiwangun.com/karabiny_snajp ... -2354.html stoi jak wół 480-500fps http://wmasg.pl/pl/armoury/show/61205?h ... =swd+a%26k wątpie na wmasg-u się pomylili przy recenzji zresztą miałem okazję na chronometrze sprawdzić stockowe SWD od A&K wynik na 0.20g odkręcony hopek to średni 490fps. W moim mam wymieniłem tylko gumkę na silikonową Guradera i nieco doszczelniłem układ wynik na hrono ok 530fps.
ogurki

Postby Yarren » 07 May 2011, 22:08

Ja powiem tylko, że niedawno wyszedł blok gazowy na CO2 do tego SWD, nie wiem czy jest już dostępny w Polsce, ale jak wychodził kosztował drugie tyle co replika.
Z testów wychodziło powyżej 600fps i przeładowanie małym palcem lewej ręki.
Yarren

Postby Chitos13 » 08 May 2011, 04:42

Panowie, dzięki za pomoc. GAdałem z kumplami i powiedzieli że nie ma opcji żebym miał 500fps bo oni 2x słabsze mają.
Postanowiłem stuningować mojego cm.028, ale nie mam pojęcia co w nim zmienić - i czym sam dam rady wymienić np: gumke hop up (nie rozkręcałem nigdy broni)

A tą snajperke swd i tak kupie, ale jak znajde jakiś team co organizuje większe akcje, bo nas jest 6 z tym że oni mają mp5 albo m4a1 ale z plastikowymi bebechami.
Chitos13

Postby maniek777445 » 08 May 2011, 08:21

Moim zdaniem skoro nigdy nie rozkręcałeś zostaw w serwisie jak masz taką możliwośc i oni Ci to wymienią. No nie lepjej żeby kupił 500 fps tak nie doszczelnione że dalej żuci niż strzeli ...

A tak po za tym nie "pluje jadem" do autora tylko do wypowiedzi użytkownika ogurki . A Autorowi nie chce pozwolic żeby kupił gówno .
kamilek
maniek777445

Postby AKM » 08 May 2011, 20:09

To nie pluj jadem w ogóle. Tak będzie najlepiej.
A wracając do tematu, to rozsądnie będzie zwrócić się o pomoc do sklepu z serwisem. Doradzą co i jak, i wymienią. Bbmax albo cytadela.
If you see the flash... It's already too late!
AKM

Postby wt_lesny » 10 May 2011, 13:21

Maniek 2tys zl za tuning m4 GP do 450 FPS? to cie ktos niezle na kase ruchnal specjalisto
wt_lesny

Postby Jarmen Kell » 10 May 2011, 17:28

Chitos13 wrote:Panowie, dzięki za pomoc. GAdałem z kumplami i powiedzieli że nie ma opcji żebym miał 500fps bo oni 2x słabsze mają.
Postanowiłem stuningować mojego cm.028, ale nie mam pojęcia co w nim zmienić - i czym sam dam rady wymienić np: gumke hop up (nie rozkręcałem nigdy broni)

A tą snajperke swd i tak kupie, ale jak znajde jakiś team co organizuje większe akcje, bo nas jest 6 z tym że oni mają mp5 albo m4a1 ale z plastikowymi bebechami.

To było logiczne, od początku, że Ciebie z taką "snajpą" nie będą chcieli.

Po drugie, jesteś pewien, że Twoja cyma nie ma już plastikowych bebechów? Sam miałem (teraz ma ją mój kolega) Cm.028 i ona w tym momencie ma 180fps (w porywach do 193, mierzone na chrono na 0.2). Może jesteś po prostu dla nich zbyt dobry? Wg. mnie nie opłaca się tuningować aż tak starej repliki. Do zabawy z tymi kolegami będzie i tak zbyt dobra, a pewnie na takiej strzelance z nami będzie wg. Ciebie już za słaba. Może lepiej kupić sobie coś nowego? Poza tym ile chcesz na to przeznaczyć?

Więc co możesz zrobić z repliką:

1. Z pewnością wymienić gumkę, lufa precyzyjna plus doszczelnienie - te zabiegi niewiele podniosą jej moc i pewnie też niewiele podniosą jej zasięg, ale na pewno będzie celniejsza.

2. Wymienić sprężynę, cylinder może tłok - wzrost mocy, razem z tym zasięgu, brak wzrostu celności. Z tym może się wiązać wymiana zębatek może gear box'a.

3. Wymiana okablowania na niskooporowe i baterii na lepszą np. Li-Po 7.4V lub NiH o większej pojemności - Większa szybkostrzelność, krótsza reakcja na spust, pojemniejsza bateria. Brak wpływu na osiągi repliki. Prawdopodobnie będzie się to wiązało z wymianą zębatek i innych części gb (gear box'a) ponieważ moc przekazywana na niego może po prostu pourywać zęby na zębatkach lub na tłoku.

4. Wszystko na raz da takie efekty jak to ze sobą połączysz.

Tylko pytanie czy to się opłaci.

Gdzie? W jakimś sklepie asg, który sprzedaje repliki w Warszawie lub u Kermita, znajdziesz go na tym forum.

Jeśli gdzieś strzeliłem jakiegoś byka proszę mnie poprawić.
Yarrrrr!!! I'm a mighty pirate!

Zwycięzcą ten, kto się dobrze bawi!
Jarmen Kell

Kuchnie Na Wymiar Radomsko

Return to ASG dla zielonych